Jakie obrazy do salonu?

Salon to zazwyczaj największe pomieszczenie w całym domu, w którym zazwyczaj spędza się najwięcej czasu. Czy obrazy pasują do salonu? Na pewno tak, tylko trzeba je odpowiednio dobrać. Nie ma jednej wskazówki, w jaki sposób dobierać obrazy do salonu. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób i w jakim stylu salon jest urządzony.
Jeżeli jest to stylowe pomieszczenie to z powodzeniem można w nim powiesić także obrazy w stylowych ramach. Jeżeli jest to bardzo nowoczesne wnętrze, to odpowiednio dobrane obrazy olejne w delikatnych ramkach, pasujących do mebli, na pewno będą doskonałą ozdobą. Jeżeli nie potrafimy dobrać tematyki, to może motywy kwiatowe czy też ładne pejzaże będą odpowiednim motywem, pasującym do całości?
Nie zawsze jednak obrazy ręcznie malowane pasują idealnie. Nieraz warto zastanowić się, czy nie lepsza byłaby jakaś biało – czarna grafika czy też jakiś plakat. Wszystko zależy od stylu, w jakim salon jest urządzony oraz od gustów jego właścicieli. Takie dodatki wymagają odpowiedniego zastanowienia się i wyboru najbardziej odpowiedniego. Wtedy tylko będą stanowiły idealny element dekoracyjny. Muszą one harmonizować z całym wystrojem i z innymi dodatkami.